top of page

Orijinal

40 yılı aşkın deneyim

ASCarrier Otomotiv

2013 yılında kurulan ASCarrier Otomotiv, kökleri 40 yılı geride bırakan bir aile şirketidir. 

 

Düzce’de (Türkiye) 2.500 metrekarelik kullanım alanıyla modern üretim tesislerine sahip olan şirketimiz, yönetici ortaklar Cemal Kılıç ve Daniel Braun tarafından yönetilmektedir.

ASCarrier merkez ofisi Düzce, Türkiye

The Original -  Over 40 Years of Experience

Braun, Fehr ve Kılıç aileleri 40 yılı aşkın süredir başarıyla taşıyıcı profil üretimine devam etmektedirler. - başka bir deyişle lance metal metodunun başlangıcından beri birliktedirler.-

Herşey 1970’lerde İsviçreli mühendis Eduard Fehr’in kuzenleriyle birlikte, Clevend, Ohio’da bulunan küçük bir atölyede lance metal metodunu icat etmesiyle başladı. Kuzeni ABD'de Arrowhead Industries'i kurarken, Eduard Fehr, bugün, BFC olarak bilinen, kendi kurumu olan "Braun, Fehr und Co." şirketini kurdukları Hans Braun'la güçlerini birleştirmek için Avrupa'ya döndü. Birlikte çalıştıkları onlarca yıl sonunda şirketlerini taşıyıcı profil endüstrisindeki lider oyunculardan biri haline getirdiler. Bu dönemde BFC'ye katılan Cemal Kılıç, aynı zamanda bir hissedar ve başarılarının temellerinden biri oldu.

2000'li yıllarda hisselerini satan üç arkadaş ayrıldı; ancak sadece birkaç yıl sonra Eduard Fehr ve Hans Braun, taşıyıcı profilde yeni bir girişim başlatmak için tekrar bir araya geldiler. Üç tip taşıyıcı profilinin hepsinin tek bir tedarikçisinin olmaması, pazara yeniden girmenin sebebiydi. Bu sefer benzersiz bir ürün yelpazesiyle... Yine de, mükemmel birleşme için eksik bir parça vardı: 2015'te Cemal Kılıç, hissedar ve ASCarrier genel müdürü olarak arkadaşlarına katıldı. Günümüzde, ikinci jenerasyonla birlikte, taşıyıcı profil endüstrisini bir kez daha şekillendirmek için hepsi bir aradalar.

ASCarrier Kilometre Taşları

2013

İstanbul'da kurularak üç tip taşıyıcı profilin dünya çapında ilk tedarikçisi oldu.

2014

2015

2017

2019

DIN EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri Sertifikası

Yeni merkez ofis ve üretim alanı Düzce'ye taşındı.

DIN ISO 14001: 2015 çevre yönetimi sertifikası

 

DIN EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemleri Sertifikası

IATF16949:2016  Sertifikası

Eduard Fehr dünyanın ilk Lance Metal hattı üzerinde çalışırken (1970)

Eduard Fehr (1970'lerde) tarafından yapılan ilk Lance Metal çizimi

Daniel Braun & Cemal Kilic

(Genel müdürler)

bottom of page